PL | EN

Ostatnie tematy:

trądzik niemowlęcy

Trądzik niemowlęcy. Przyczyny, objawy, leczenie

Trądzik niemowlęcy to choroba skóry, której przyczyny nie są do końca znane. Może ustąpić w ciągu paru tygodni, bądź też trwać nawet kilka miesięcy.

czyszczenie pralki

Jak usunąć żywicę z ubrania? Domowy poradnik

Plama z żywicy nie jest wcale tak trudna do wywabienia, jak mogłoby się wydawać. W przeciwieństwie do niektórych typów zabrudzeń, ślad po żywicy nie jest głęboki.

nadpotliwość u dziecka

Nadpotliwość u niemowlaka. Przegrzanie czy choroba?

Obfita potliwość u niemowlaka może być następstwem różnych czynników. Wpływa na nią zarówno zbyt ciepłe ubranko, jak i wysoka temperatura pokojowa.

Wygodne pranie z kapsułkami

Plamy z długopisu. Poznaj sprawdzone sposoby, jak się ich pozbyć

Plamy z atramentu to jedne z najtrudniejszych plam do wywabienia w ogóle. Szczególnie, jeśli nie zabierzemy się za nie od razu, kiedy są jeszcze dość świeże.

niemowlak w czapce

Jak prać zimowe ubranka dla dzieci?

Pranie zimowych ubranek dla dzieci jest często wielkim wyzwaniem. Materiały o specjalnych właściwościach wymagają odpowiedniej temperatury prania oraz właściwego płukania. Jak zatem należy prać i suszyć zimowe ubrania?

Zimowa wyprawka dla noworodka. Jakie tkaniny na niskie temperatury?

Maluchy, które przychodzą na świat w okolicach chłodnych miesięcy potrzebują większego i bardziej przemyślanego uposażenia. Sprawdź, co powinno znaleźć się w zimowej wyprawce dla noworodka.

Wygodne pranie z kapsułkami

10 najczęstszych błędów popełnianych podczas prania

Jest kilka błędów, których należy się wystrzegać, by ulubione części garderoby służyły długo, a pralka nie ulegała uszkodzeniu.

czyszczenie pralki

Jak wyczyścić pralkę? Domowy poradnik

Pralka, podobnie jak wszystkie często eksploatowane domowe sprzęty, ma prawo ulegać rozmaitym uszkodzeniom i zabrudzeniom. To zupełnie naturalne, w końcu pranie robimy non stop.

temperatura u niemowlaka gorączka u niemowlaka

Temperatura u niemowlaka. Objawy gorączki i sposoby leczenia

W większości przypadków gorączka jest powodem do niepokoju, ale nie do paniki. Jest to normalna reakcja organizmu na infekcje i naturalny sposób na zainicjowanie wewnętrznej walki o zdrowie.

jesienne infekcje u dziecka

Jesienne infekcje u dzieci. Profilaktyka, leczenie

Dzieci chorują szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Warto robić wszystko, by w tym czasie szczególnie zadbać o profilaktykę, zapobiegając w ten sposób przeziębieniom oraz poważniejszym chorobom. Jak to zrobić?

alergia u dzieci

Rodzaje alergii u dzieci. Pierwsze objawy

Kaszel, ból brzucha, kolka? Objawy te mogą pojawić się już u kilkutygodniowego dziecka. Warto dokładnie je obserwować, gdyż w niektórych przypadkach oznaczają początki alergii.

niemowlak

Środki czystości potrzebne przy noworodku

Wszystkie środki czystości i kosmetyki dla niemowląt powinny być dopasowane do szczególnych potrzeb dzieci. Najlepsze są produkty naturalne, pozbawione sztucznych substancji.

mycie rąk, kosmetyki dla noworodka

Kosmetyki dla noworodka. Zadbaj o skórę dziecka

Wyprawka dla noworodka musi zawierać niezbędne kosmetyki, dzięki którym pielęgnowanie delikatnej skóry nowo narodzonego dziecka będzie bezpieczne.

Pranie dziecięcych ubrań

Proszek do prania dla niemowląt. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jak wśród wielu dostępnych produktów wybrać proszek do prania dziecięcych ubrań, który będzie najbardziej odpowiedni?

Słownik pojęć