PL | EN

Ostatnie tematy:

jesienne infekcje u dziecka

Jesienne infekcje u dzieci. Profilaktyka, leczenie

Dzieci chorują szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Warto robić wszystko, by w tym czasie szczególnie zadbać o profilaktykę, zapobiegając w ten sposób przeziębieniom oraz poważniejszym chorobom. Jak to zrobić?

alergia u dzieci

Rodzaje alergii u dzieci. Pierwsze objawy

Kaszel, ból brzucha, kolka? Objawy te mogą pojawić się już u kilkutygodniowego dziecka. Warto dokładnie je obserwować, gdyż w niektórych przypadkach oznaczają początki alergii.

niemowlak

Środki czystości potrzebne przy noworodku

Wszystkie środki czystości i kosmetyki dla niemowląt powinny być dopasowane do szczególnych potrzeb dzieci. Najlepsze są produkty naturalne, pozbawione sztucznych substancji.

mycie rąk, kosmetyki dla noworodka

Kosmetyki dla noworodka. Zadbaj o skórę dziecka

Wyprawka dla noworodka musi zawierać niezbędne kosmetyki, dzięki którym pielęgnowanie delikatnej skóry nowo narodzonego dziecka będzie bezpieczne. Dobrze byłoby, gdyby wyprawka dla noworodka została skompletowana, zanim przyszła mama będzie zmuszona udać się do szpitala. Wybierając ją, trzeba koniecznie mieć świadomość, na co zwracać uwagę. Należy na opakowaniu szukać informacji, czy dany kosmetyk może być stosowany […]

Pranie dziecięcych ubrań

Proszek do prania dla niemowląt. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jak wśród wielu dostępnych produktów wybrać proszek do prania dziecięcych ubrań, który będzie najbardziej odpowiedni?

kalendarz pylenia roślin

Kalendarz pylenia roślin. Poradnik dla alergików

Kalendarz pylenia pozwala na zgromadzenie informacji, na temat tego, kiedy pylą trawy oraz drzewa, których alergeny mogą mieć niekorzystny wpływ na organizm człowieka.

sen noworodka

Ile powinien trwać sen noworodka i jak właściwie usypiać dziecko?

To ile godzin snu dziennie potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania małe dziecko, zależy od jego wieku i aktywności fizycznej. Sprawdź, ile powinien trwać sen noworodka i jak właściwie usypiać dziecko?

ubranka dla noworodka, wyprawka dla niemowlaka, ubranka dla niemowlaka

Ubranka dla noworodka. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Chcesz kupić porządne ubranka dla noworodka, ale nie wiesz na co zwrócić szczególną uwagę? Oto kilka praktycznych porad dotyczących tego, jak świadomie ubierać małe dzieci.

pielęgnacja noworodka, dziecko w kąpieli

Pielęgnacja noworodka. 10 praktycznych zasad

O czym należy pamiętać podczas codziennej pielęgnacji noworodka? Sprawdź, co powinien wiedzieć na ten temat każdy rodzic.

pościel dla niemowlaka

Pościel dla niemowlaka. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Żywność, ubrania, pościel oraz wiele innych przedmiotów życia codziennego stale narażają dzieci na alergie. Sprawdź, jaką pościel dla niemowlaka najlepiej wybrać i czym powinna być wypełniona.

jak usunąć plamy z trawy?

Jak usunąć plamy z trawy? Domowy poradnik dla rodziców

Dzieci każdego dnia dostarczają wyzwań rodzicom. Począwszy od obowiązków w szkole, przez wiele zabawnych pytań egzystencjalnych, kończąc na konsekwencjach zabaw na dworze. Mowa oczywiście o uciążliwych plamach. Wśród nich prawdziwym wyzwaniem są plamy z trawy. Sprawdź, jak sobie z nimi poradzić.

Zapalenie spojówek u dzieci

Zapalenie spojówek u dzieci. Przyczyny, objawy, leczenie

Zaczerwienie oka, swędzenie, uczucie suchości, to jedne z najczęstszych objawów sugerujących, że pojawił się stan zapalny błony śluzowej oka, czyli zapalenie spojówek.

temperatura w pokoju niemowlaka

Temperatura w pokoju niemowlaka

Każdy rodzic pragnie dla swojej pociechy tego, co najlepsze, dlatego też nasuwa się pytanie – jaka temperatura dla dziecka będzie najkorzystniejsza?

katar u niemowlaka

Katar u niemowlaka. Sposoby na zatkany nosek

Nieleczony katar w przypadku małych dzieci i niemowląt może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Słownik pojęć