PL | EN

Ostatnie tematy:

pielęgnacja noworodka, dziecko w kąpieli

Pielęgnacja noworodka. 10 praktycznych zasad

O czym należy pamiętać podczas codziennej pielęgnacji noworodka? Sprawdź, co powinien wiedzieć na ten temat każdy rodzic.

pościel dla niemowlaka

Pościel dla niemowlaka. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Żywność, ubrania, pościel oraz wiele innych przedmiotów życia codziennego stale narażają dzieci na alergie. Sprawdź, jaką pościel dla niemowlaka najlepiej wybrać i czym powinna być wypełniona.

plamy z trawy, jak usunąć plamy z trawy?

Jak usunąć plamy z trawy? Domowy poradnik dla rodziców

Dzieci każdego dnia dostarczają wyzwań rodzicom. Począwszy od obowiązków w szkole, przez wiele zabawnych pytań egzystencjalnych, kończąc na konsekwencjach zabaw na dworze. Mowa oczywiście o uciążliwych plamach. Wśród nich prawdziwym wyzwaniem są plamy z trawy. Sprawdź, jak sobie z nimi poradzić.

Zapalenie spojówek u dzieci

Zapalenie spojówek u dzieci. Przyczyny, objawy, leczenie

Zaczerwienie oka, swędzenie, uczucie suchości, to jedne z najczęstszych objawów sugerujących, że pojawił się stan zapalny błony śluzowej oka, czyli zapalenie spojówek.

temperatura w pokoju niemowlaka

Temperatura w pokoju niemowlaka

Każdy rodzic pragnie dla swojej pociechy tego, co najlepsze, dlatego też nasuwa się pytanie – jaka temperatura dla dziecka będzie najkorzystniejsza?

katar u niemowlaka, domowe sposoby leczenia

Katar u niemowlaka. Sposoby na zatkany nosek

Nieleczony katar w przypadku małych dzieci i niemowląt może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Pranie dziecięcych ubrań

Pralka z programem do prania dziecięcych ubrań. Fanaberia czy konieczność?

Wszyscy rodzice zdają sobie sprawę z tego, że pranie ubranek dla niemowlaka to nie lada wyzwanie. Wynika to z faktu, że skóra maluszka jest bardzo wrażliwa i łatwo ulega podrażnieniom.

Skala Apgar

Skala Apgar. Jak przyznaje się punkty dla noworodków?

Skala Apgar jest pierwszym badaniem dla każdego dziecka, a jego wyniki mogą decydować o życiu maleństwa. Dlaczego ocena noworodka według skali Apgar jest tak ważną sprawą?

Przeziębienie u niemowlaka Jelp

Przeziębienie u niemowlaka – sprawdzone sposoby leczenia

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy niemowlęta są bardziej narażone na infekcje. Przeziębienie u niemowlaka spowoduje, że dziecko będzie niespokojne, płaczliwe i osłabione, często także pozbawione apetytu. Zatkany nos i bolące gardło utrudnią też dziecku zasypianie.

Pranie pluszaków – na co zwrócić uwagę?

Życie małego dziecka to przede wszystkim poznawanie świata poprzez zabawę. W związku z tym nie brakuje w jego otoczeniu najróżniejszych zabawek. Czasami jednak nie każdy rodzic ma wpływ na jakość danych pluszaków, gdyż zabawki są jednymi z najczęściej otrzymywanych prezentów przez pociechy.

Wysypka u dziecka – przyczyny i sposoby leczenia

Alergie skórne u dzieci są stosunkowo często występującym problemem. Pokrzywka czy wysypka u dziecka może przyjmować różną postać, a przyczyną tego stanu rzeczy może być wiele czynników. Czasami są to problemy dermatologiczne, innym razem infekcja wywołana chorobą zakaźną, a czasami alergeny znajdujące się w jedzeniu czy środkach czystości. 

Ojciec z córką

Plac zabaw dla dzieci to także nauka

Sporo racji mają ci, którzy z tęsknotą wracają myślami do dzieciństwa z lat 90. – główną rozrywką dzieci były wówczas nie smartfony i komputery, lecz plac zabaw. I tak jak nie ma nic złego w rozsądnym używaniu sprzętów elektronicznych przez maluchy (ba, w pewnym wieku wręcz powinny uczyć się ich obsługi), tak wiele osób chyba […]

lato z noworodkiem

Lato z noworodkiem. Jak przetrwać gorące dni?

Chcesz cieszyć się pięknymi, wakacyjnymi chwilami ze swoim maluszkiem? To możliwe, jednak pamiętaj, że dla najmłodszych dzieci wysokie temperatury i ostre słońce są dużo bardziej męczące, niż dla dorosłych i starszych dzieci. Żeby lato z noworodkiem było znośne, musisz przestrzegać kilku zasad.

latem dzieci są narażone na ukąszenia owadów

Ukąszenia owadów. Jak chronić przed nimi dziecko?

Większość z nas z utęsknieniem wyczekuje lata. Letnie miesiące kojarzą się z ciepłem, urlopem i beztroską zabawą… a także z plagą owadów, o czym często przypominamy sobie, kiedy jest już za późno na przeciwdziałanie. Ukąszenia owadów – komarów, kleszczy i innych – mogą być szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci. Sprawdź, jak chronić przed nimi najmłodszych.

Słownik pojęć