PL | EN
Jak usunąć plamy z trawy? Domowy poradnik dla rodziców
5 (100%) | 3 głosów

Jak usunąć plamy z trawy? Domowy poradnik dla rodziców

jak usunąć plamy z trawy?

Dzieci każdego dnia dostarczają wyzwań rodzicom. Począwszy od obowiązków w szkole, przez wiele zabawnych pytań egzystencjalnych, kończąc na konsekwencjach zabaw na dworze. Mowa oczywiście o uciążliwych plamach. Wśród nich prawdziwym wyzwaniem są plamy z trawy. Sprawdź, jak sobie z nimi poradzić.

Wiosna oraz lato to czas, który dzieci chętnie spędzają na dworze i gdy jesienią rodzice walczą z ubraniami pobrudzonymi błotem, letnią porą muszą zmierzyć się z trawą. Jak usunąć plamy z trawy? Jak sprać trawę? Czym usunąć plamę po trawie? Z pewnością te pytania zadaje sobie większy odsetek rodziców. Wskazujemy na kilka prostych metod, które pozwolą uporać się z tym problemem.

Pięć sprawdzonych sposobów na plamy z trawy

W wielu przypadkach należy zacząć od użycia odpowiednich detergentów lub środków, które pozwalają pozbyć się plamy z trawy. Zdarza się jednak, że w danej chwili nie mamy ich pod ręką. Wtedy jesteśmy zdani na domowe sposoby. Oto kilka z nich.

  1. Płyn do naczyń

Moczymy miejsce pobrudzone trawą. Płyn do naczyń nakładamy na gąbkę, następnie delikatnie przyciskamy do plamy. Pozostawiamy tak na kilka minut. Płuczemy ubranie i pierzemy w pralce.

  1. Alkohol

Alkohol sprawdza się w przypadku wielu różnych plam, w tym także tych z trawy. Na zabrudzony materiał nanosimy 70-procentowy alkohol. Pozostawiamy na 5-10 minut, zmywamy i pierzemy ubranie w pralce.

  1. Kwasek cytrynowy lub cytryna

To często sprawdzony sposób podpowiadany przez wiele mam. Plamę z trawy pocieramy kwaskiem cytrynowym lub sokiem z cytryny do momentu usunięcia zabrudzenia. Należy pamiętać, że metoda ta jest skuteczna przy białych materiałach. Kolorowe rzeczy przy usuwaniu plamy mogą się odbarwić.

Co pyli w maju i kwietniu?, plamy z trawy, dziecko na trawie

  1. Lakier do włosów

Stanowi świetną alternatywę, jeżeli nie posiadamy w domu alkoholu. Obficie spryskujemy miejsce z plamą z trawy, pozostawiamy na kilkanaście minut — do momentu aż lakier nie stwardnieje. Następnie pocieramy za pomocą szczotki, do momentu aż całkowicie się wykruszy. Później fragment ubrania zabrudzonego trawą moczymy w wodzie i zalewamy płynem do prania lub proszkiem. Po kilku minutach należy wyprać odzież. Nie zawsze przynosi to 100% skuteczność, jednak w najgorszym przypadku pozwala zmniejszyć rozmiar plamy z trawy.

  1. Woda utleniona

Jest to jedna z popularniejszych metod. Praktycznie w każdym domu, w którym są dzieci, jest apteczka z wodą utlenioną. Kilka kropli roztworu rozprowadzamy na ściereczce, następnie delikatnie dotykamy zabrudzonego miejsca. Pozostawiamy ubranie na około 10 minut. W dalszych krokach pierzemy zgodnie z zaleceniami na metce. Wskazane jest, aby woda utleniona – podobnie jak kwasek cytrynowy – była stosowana do usuwania plam tylko na białych ubraniach.

Dobrym sposobem na usunięcie plamy z trawy będzie jeszcze na pewno:

  • wybielacz (pod warunkiem, że ubranie jest w białym kolorze)
  • mleko
  • roztwór z wody, soli oraz alkoholu

Opisane sposoby pomogą pozbyć się niechcianych zabrudzeń z trawy raz na zawsze. Warto jednak pamiętać o tym, aby tak szybko, jak to możliwe, rozpocząć proces usuwania plamy z trawy. Pozwoli to na szybsze pozbycie się uciążliwego zabrudzenia.

Related Post