PL | EN
Kapsułki do prania – sposób na wygodne pranie
5 (100%) | 1 głosów

Kapsułki do prania – sposób na wygodne pranie

Wygodne pranie z kapsułkami

Jeszcze do niedawna, do prania naszych ubrań stosowaliśmy proszek z dodatkiem płynu do płukania. Obecnie rynek tego typu produktów jest znacznie większy i do wyboru mamy całą masę produktów służących do tego celu. Bardzo dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie kapsułki do prania. Co to takiego i jakie są ich główne zalety?

Czym są kapsułki do prania?

Kapsułki wypełnione są skoncentrowanym płynem do prania, który nierzadko wzbogacony jest w dodatkowe enzymy mające na celu jeszcze skuteczniejsze usuwanie zabrudzeń. W zależności od tego, do jakiego rodzaju prania są przeznaczone, zawierać mogą odplamiacz do tkanin kolorowych, białych i jasnych oraz czarnych i ciemnych.

Poza kapsułkami w klasycznej postaci, na rynku dostępne są również ich wersje dwu- i trzykomorowe. W pierwszej z nich w dalszym ciągu znajduje się skoncentrowany detergent, w pozostałych natomiast, umieszczone są różne substancje aktywne. Mogą to być zarówno środki rozjaśniające i nadające blask, dodatkowe aktywatory proszku, płyny do płukania nadające ubraniom intensywny zapach czy zmiękczacze wody niwelujące problemy z twardą wodą w kranie. Dzięki temu, że poszczególne składniki łączą się w sobie dopiero podczas prania, jesteśmy w stanie uzyskać znacznie lepsze efekty.

W jednym opakowaniu znajduje się przeważnie od 10 do 20 kapsułek (w produktach marki JELP jest ich 11).

Zalety kapsułek do prania

Kapsułki do prania cechuje przede wszystkim znacznie większa wygoda korzystania niż w przypadku proszków czy płynów. Raz na zawsze rozwiązują one problem dozowania produktu. Do 1 prania wystarcza bowiem 1 kapsułka. Pozwala to lepiej kontrolować fundusze, jakie przeznaczamy na środki czystości bo z łatwością jesteśmy w stanie wyliczyć koszt jednego prania (przeważnie waha się on od 1 do 2 złotych).

Kapsułki do prania bardzo często sprawdzają się lepiej niż proszek, który w niższych temperaturach nie zawsze dobrze się rozpuszcza. Niekiedy trudniej go wypłukać z ubrań, co jest w szczególności widoczne na ciemnych tkaninach. Kapsułki stosować można także do prania w niskich temperaturach oraz programów odpowiadających praniu ręcznemu.

kapsułki do prania Jelp

 

Młode mamy sięgnąć powinny po specjalne hipoalergiczne kapsułki, które w swojej ofercie ma między innymi marka Jelp. Są one bezpieczne już od pierwszego dnia życia, posiadają pozytywną opinię Matki i Dziecka, są przebadane dermatologicznie, posiadają starannie dobrany skład pozbawiony szkodliwych substancji, ich formuła bazuje na naturalnym mydle, a opakowanie posiada specjalną blokadę utrudniającą otwarcie pudełka przez dziecko. Wszystko to sprawia, że możemy być w 100% pewni, że skóra maluszka, nawet ta wyjątkowo wrażliwa i skłonna do podrażnień, będzie bezpieczna. Kapsułki usuwają zabrudzenia zarówno z jasnych, jak i ciemnych ubranek i mogą być stosowne do wszystkich tkanin poza wełną i jedwabiem.

Jak używać kapsułek i w jaki sposób je przechowywać?

Jak już zostało przed chwilą wspomniane, do prania używamy zawsze tylko 1 kapsułki. Nie rozgniatamy jej i nie przebijamy, lecz umieszczamy na dnie prania tak, by nie zaklinowała się w uszczelce. Pamiętajmy również, by nie wkładać do bębna zbyt dużej ilości ubrań – mogą się one wówczas niedokładnie wyprać.

Kapsułki należy przechowywać w suchym miejscu, w szczelnie zamkniętym pojemniku. Związane jest to z faktem, że pod wpływem wilgoci mogłyby zacząć się rozpuszczać. Bardzo ważne jest, by trzymać je z dala od zasięgu dzieci – swoim atrakcyjnym wyglądem przykuwają one ich uwagę, a taka zabawa skończyć może się poważnym zatruciem.